1 Nisan 2015 Çarşamba

Annem .....

Nereden başlasam ne yazmam bilmiyorum bir evlat anneyi nasıl anlatır ki hangi  kelimeye hangi söze  sığdırabilir ki bir anne cümlesi bu sadece aslında  diyecek çok şey var bazen kelimelerin  içinde kayıp oluyor insan herkes annecik   olur  ama anne olmaz bir  sözü var bu da  onlardan biri  annemle başlayan  hayli uzun engebeli meşakkatli bir  yoldu  bizim ki    tabi  annemin  ben daha  doğmadan önce başlayan hayatla mücadelesi hepsinden zoruydu  küçük yaşta  evlendirilen  küçük  gelinlerden biriydi   annem 5 erkek  kardeşin  üstüne bir kız çocuğu  olarak  geldi annem dünyaya   nisan bir şakası gibi  gelmiş  annem  :) annem  annem  kendine  güven  ayaklarının  üstünde  durmayı  bilen  hayatla  devam eden yolculuğu  ve sağlam  duruşludur    benim  annem  kafası  esince  içinde ki  varlığını  yokluğunu   kelimelere  döken duygularını satır arası  kalmış  tozlu anılarının  içinde gizlenmiş   yalnızlığının   içinde  yaşayan dır  benim  annem  hayata kafa  tutan  koca şehr-i İstanbul'a   4 çocukla   mücadele  verendir  benim  annem  varlığı  yokluğu  bilen  zoruluklarla göğüs geren kadın  benim annemdir nice anneler  vardır  benim  annem gibi  böyle zorluklara  göğüs geren  ne mutlu ki  ben şanslı olanlardan  biriyim  böylesine  güçlü  bir  annem  var  benim  annem olduğu için  gurur duyuyorum  kara  gözlü   siyahtan  kızıla dönen  saçlarıyla  deli dolu  kızdığı zaman  bile  gözlerinin  içi   gülen      benim  annemdir  herksin  annesi  kendine  kıymetlidir  Rabbım  annelerimizi  başımızdan hiç eksik etmesin   daha  dile  gelecek  çok sözler  kelimeler  var  hani  derler ya hep yazsam  roman  oluyor  diye  buda  öyle bir şey  işte  biraz  daha  yazarsam  annem kesin dökülür  zaten :)  en iyisi  burada  bırakayım  annem  güzel  gözlü    kadın   doğum günün kutlu olsun  annem iyi ki  bizim annemizsin  iyi ki  seni  doğurmuş  rahmetli  anneannem   seni  o kadar çooook  o kadarrr çokkk  seviyoruz ki  ve her zaman yanında olacağımızı unutma    benim  annem  güzell annem  beni al kollarına  kucağında niniler  söyle  canım  annem  doğum günün  kutlu olsun demir  yürekli   kadın  benim  annem   senii çokkk seviyorum   hemde  çok  Rabbım seni  başımızdan  hiç eksik etmesin   seniiii  seviyorummm :)  :)  :D  ......


annemin  en çok sevdiği  çiçektir  papatyalar  :)   benim  güzel annem dünyaları  da versem  sana olan  hakkımızı  ödeyemeyiz  sana bir hediyem daha  var oda akşama  kalsın :) 

Efendim  siz  güzel yürekli  dostlara da  paylaşmak istedim  mutluluğumu  şimdiden  hepinize  çok teşekkür  ederim  selamlar  sevgiler  olsun her daim dua ile  kalın .... buda  annemin en çok sevdiği  şarkıdır   :)
Pastası bile yazıyor :) 
6 yorum:

 1. Merhabalar Sessizkaldım.

  Annenizle ilgili paylaştığınız yazınızı okudum. Şehr-i İstanbul'da 4 çocuğu ile birlikte yaşam mücadelesi veren cefakar ve de vefakar bir anneniz varmış. Kutlarım sizi. Allah yar ve yardımcınız olsun ve bu birlikteliğiniz bozulmasın inşAllah. Bloğunuz nezdinde annenizin doğum gününü kutlar;sağlıklı, huzurlu ve mutlu nice yıllar dilerim.

  Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Recep Ağabeyim ..selam ve dua ile kal her daim ..

   Sil
 2. Anne deyince cesaret gelir aklıma. Çünkü bir çocuk yetiştirmek gerçekten cesaret isteyen bir iştir. 24 saat ömür boyu çalışmaktır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim güzel insan ...aynen çalış çalış ancak

   Sil
 3. Güçlü annenin kocaman sevgi yürekli kızı :) İyi ki doğmuş anneciğin, nice mutlu yıllar geçirsin siz evlatlarıyla. Sevgiler canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kusura bakma canım benim biraz geç oldu teşekkürüm
   Çok teşekkür ederim yüreği gönlü güzel insan :)

   Sil