10 Ağustos 2018 Cuma

Mim farkındalık ...

Merhaba Efendim Güzel insan Sevgili Deeptone Çok önemli Ve güzel bir duyuru yapmış olduğu gibi bende sizlere paylaşıyorum Deeptone nin yazısını ...Benim de kardeşim Zihinsel engeli çok iyi anlıyorum o güzel çocukları ve ailelerini Rabbim kolaylıklar ve sabırlar versin hepsine de ..Hadi ufakta olsa bizlerin de bir desteği olsun istedim ...


Duyanlar vardır, bir süre önce, müzik tarihinin The Beatles ile birlikte en önemli iki müzik grubundan biri olan The Pink Floyd'un gitaristi, şarkı sözü yazarı, hüzünlü bestecisi, yaralı ruhu Roger Waters güzel bir davranışta bulunmuştu.

En güzel Floyd ve Waters şarkılarından biri olan Another Brick in the Wall ( sadece duvarda bir tuğlasın) adlı efsane şarkısını bir Türk vakfına hediye etmişti, iki yıllığına. İzev'e. İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı). Bu şarkı bizim müzisyenler tarafından seslendirildi. Bu şarkı 10 milyon kez dinlenirse zihinsel engelliler için bir yaşam köyü kurulacak.

Şimdilik 2.5 milyon civarı dinleme oldu. Kötü tabii. Daha çok izlenmeli. Bunun için de duyurulmalı. Bunu bir mim gibi görelim. Bu videoyu duyuralım. herkes dinlesin ve çoğalsın sayı.

Bu güzelim önemli yazıyı biricik Mermaid düşündü. Eh, küçük deniz kızı, en sevdiğim çizgi filmdir, gelmiş geçmiş. Ondan sonra da Nemo geliyor tabii. Arielle de bayılırım.

Mermaid'in yazısının linkini veriyorum. Yazısını okuyun, şarkıyı dinleyin, isterseniz blogunuzda paylaşın. Zihinsel engelli arkadaşlarımız için küçük de olsa bir katkımız olsun.

Deeptone ....den alıntı ..
ve yapan dostlar  ..

11 yorum:

 1. Anlamlı yaziniz için kaleminize ve yüreğinize sağlık ben de dinledim diğer blog yazılarına da insAllah bakacağım 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım benim 😊❤ sevgiler

   Sil
 2. kendimi de görmek isterdim listenizde :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba hoşgeldiniz 😊 sizde varsınız artık listede sevgiler 😊

   Sil
  2. çok teşekkür ederim.. sağolun.

   Sil
  3. Rica ederim ne demek :) sevgiler ...

   Sil
 3. Çok anlamlı bir yazı olmuş, ben de destek olarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacağım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım benim sevgiler :)

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım benim 😊 güzel insan ❤😊

   Sil
 5. Ne güzel bir paylaşım olmuş. Uzun zamandır bloglarla ilgilenememiştim. Yeni farkettim. Şarkı çok anlamlı.Farkına varmamızı sağladığın için teşekkürler.

  YanıtlaSil