25 Nisan 2018 Çarşamba

Ortak Öykü Yazıyoruz (Yeni Mim)

Efendim tüm dostlara selamlar sevgiler olsun karşınıza çok güzel bir şeyle  geliyorum kendimce deli cesareti deyip yazdım sanırım :) sevgili Berlin Berlinin   Ve güzel insan Deep Tone başlatmış olduğu çok güzel  ortak öykü yazıyoruz mimi yaparak karşımıza çok güzel bir öykü çıkmaya başladı gerçekten şuna çok bir  güzel dostlarımız yazdı ve halen yazmayı ve mimlenmeyi bekleyen dostlar da var tabi :) ve sizleri de daha fazla heyenlandırma dan söze başlıyorum :) dilerim beğenirsiniz inşallah becere bilmişimdir :)evett başlıyoruz hadi bakalım ..:)
Ve   topu  çok sevdiğim güzel dost Sevgili Eren O. Okuma Günlüğüme Bırakıyorum  Sıra sende canım benim :)👉Öykü Bölümü:  Berlin Berlin
"Saçları terden yüzüne yapışmış, gözleri ağlamaktan kan çanağına dönmüş, koşmaktan dizlerinde derman kalmamış bir şekilde sokağın büyük caddeye açılan köşesinden ana yola fırladı. Zifiri karanlıkta bir arabaya rast gelme umuduyla koşmaya devam etti. Yolun karşı tarafında beliren ışığa biraz daha yaklaştığında, birinin kendine doğru geldiğini ve fısıldayarak "Öykü" diye çağırdığını duydu."

👉Öykü Bölümü:  DeepTone
"Öykü, Öykü, Öykü!" Fısıldamaların şiddeti arttı: 'Öykü, kızım, hadi uyan, uyansana, hadi kızım, sabah oldu, okuluna geç kalacaksın, uyan!!!' Bir sıçramayla uyandı: "Ah anne, sen miydin beni çağıran, ne işin vardı ışığın altında?' 'Ne ışığı yavrum, kabus mu görüyordun sen, sana kaç defa dedim, uykudan önce gerilimli filmler izleme diye, hadi kalk artık, bir duş al, portakal suyunu iç ve dersine yetiş." 

👉Öykü Bölümü:  Ebemkuşağı

"Neyse ki rüyaymış dedi Öykü. Derin bir nefes aldı. Sonra kalkıp lavaboya gitti. Yüzüne çırptığı suyla kendine geldi. Annesi içeriden; 'İki lokma bir şeyler ye!' diye sesleniyordu. 'Geç kaldım anne!' diyerek, odasına gidip aceleyle giyindi. Annesine bir öpücük gönderip masanın üzerinde duran bir bardak sütü içtikten sonra kendini dışarı attı. Hızlı adımlarla ışıklara geldi.

Tam caddeden karşıya geçmeye hazırlanırken acı bir fren sesi duydu. Bir an, geceki rüyanın etkisiyle arabanın kendisine çarptığını zannedip gözlerini kapattı. Sonra kendine gelip gözlerini açtığında yerde yatan bir kedi yavrusu gördü. Hemen kediyi kucağına aldı. Neyse ki birkaç ufak çizikten başka görünür bir yarası yoktu kediciğin. İlk dersi kaçırmıştı zaten. Eve dönüp annemden mi yardım istesem yoksa veterinere mi götürsem diye ikilemde kaldı Öykü." 

👉Öykü Bölümü:  İncirli Kurabiye

"Ama kısa sürede toparladı kafasını. Düşünmesine gerek yoktu ki, ne yapacağını o çok iyi biliyordu. Yüzüne kocaman bir gülümseme yayıldı. İçinde kelebekler uçuşmaya ve kalbi hızlıca atmaya başladı. Çünkü aklına gelen fikir onu heyecanlandırmıştı. Eve dönüp annesinden yardım almayacaktı elbette, kediyi veterinere götürecekti. Her gün okuluna giderken yolunu uzatıp kliniğinin önünden geçtiği, 'acaba karşılaşır mıyım?' düşüncesi ile kapısının önünde oyalandığı, aşık olduğu veterinere götürecekti kediyi. O veterineri de ilk, arkadaşının kedisini götürdüklerinde görmüştü... Zaten o anda da aşık olmuştu. Ondan sonra sürekli oraya gitmek için bahaneler buluyordu. Hatta veteriner onu geçen hafta kapısının önünden geçerken görünce içeri kahve içmeye çağırmıştı. Öykü o günden sonra daha çok görmek istiyordu veterineri. Hakkında bütün bilgiye sahipti.. Öykü daha üniversite 4. sınıftaydı, veteriner ile aralarında 3 yaş vardı..." 

👉Öykü Bölümü:  Feri Peri
"Ayakları ondan evvel davranıp harekete geçmişlerdi bile. Hızlı adımlarla yürüyor, ılık sabah rüzgarını kızarmaktan kendilerini alamayan yanaklarında hissediyordu. Başını gözyüzüne doğru kaldırdı. Mavinin envaiçeşit rengine bürünmüş, güneşin anaç ışıklarından şahsına pay çıkarmaya çalışıyordu gök kubbe.

'Ne güzel bir Nisan sabahı..." dedi Öykü mutluluğun iksiri aşık olma hali ile sarhoş olurken. Küçük kedicik o sırada iyice kucağına yayılmış, karamel kahvesi tüylerini yalamakla meşguldü.

Bir sokak geçti, sonra bir sokak daha. Veteriner kliniği ile arasında sadece yirmi metre kalmıştı ki hemen yanı başındaki bir dükkanın camekanının önünde durdu. Camın yansımasında kendisini yeterince beğenene kadar üstüne başına bir çeki düzen verme gayretine girişti. Ensesinde topladığı koyu kumral saçlarını saldı. Saçlar omuzlarına düştü; perçemleri de küçük ve sevimli alnına. İşte şimdi hazırdı..." 

👉Öykü Bölümü:  Bir Yıldızın Hikayesi

"Heyecan içinde özel kliniğin merdivenlerinden çıkarken kalp atışlarının ritmini frenlemek istercesine elini göğsüne bastırdı ve her adımı ile yüreğinin derinliklerinde giderek daha da çoğaldıklarını hissettiği pır pır uçuşan sevgi kelebeklerine hemen oradan uzaklaşmalarını söyledi. Olabildiğince normal görünmeye gayret etse de kucağında taşıdığı yaralı minik kedi kadar ürkek ve narindi. Bekleme salonunda girdiğinde daha önce hiç karşılaşmadığı sarı saçlı, ela gözlü, beyaz önlüğün içinde bile oldukça alımlı görünen bir genç kız karşıladı onu. 'Bu kız da nereden çıktı şimdi?' dedi içinden. Öfkesini yatıştırmaya çalışarak 'Tunç Bey müsait mi?' diye sordu ve ekledi 'Minik kedinin durumu biraz acil de'. 'Tunç Bey şimdi bir operasyonda. 15 dakikaya kadar çıkar. O müsait oluncaya kadar ilk müdahaleyi ben yapayım dilerseniz. Ben onun yeni asistanıyım, adım Seray' deyip onay beklemeden çekip aldı kediciği Öykü’nün kucağından. Onu muayene odasına doğru götürürken geride bıraktığı parfümün rüzgarından hiç hoşlanmamıştı Öykü. Asistanın mekanik kollarında muayeneye giden kedicik ise çaresizce teslim oldu kaderine. Müjde annenin biricik kuzusu ve mahalledeki en yakın kankası Bücürük’le bugünkü pinpon maçını iptal edecekti mecburen."

👉Öykü Bölümü:  Sibella
"Öyle görünüyordu ki beklemekten başka bir şansı yoktu. Boş bulduğu bir sandalyeye yöneldiği sırada telefonundan gelen sesle aniden irkildi. Arayan Müjde’den başkası değildi. Ne diyecekti şimdi ona? Düşünmek yerine telefonu açmaya karar verdi. Telefondaki sesle ikinci defa irkildi. 'Öykü! Neredesin sen Allah aşkına? Okula da gitmemişsin bugün. Akşamki maçı unuttuğunu söyleme sakın bana!' Derin bir nefes aldı ve 'Müjde...' dedi; 'Söz veriyorum en ince ayrıntısına kadar anlatacağım ama şimdi değil. Maçı da ertelememiz gerekiyor. Kızma olur mu?' diyerek kapattı telefonu. Neyse ki Müjde fazla kurcalamamıştı konuyu.

Telefonu çantasına koyarken , merdivenlerden inen Tunç’u gördü. Heyecanlanmayacağına dair kendi kendini telkin ederken Tunç da onu çoktan görmüştü. 'Öykü...' dedi; 'Senin burada ne işin var?' 'Şey...' diyebildi… 'Kedi.. araba çarptı da aklıma sen geldin.' 'Çok iyi yapmışsın, nerede şimdi? Seray ilk müdahaleyi yapmıştır, gel bir beraber bakalım nesi varmış senin kedinin.' Seray adını duymaktan hoşlanmadığını fark etti ama muayene odasına Tunç'la girecek olmak ona adeta zafer kazandırmıştı. Küçük bir müdahale sonrası kedicik de kendine gelmişti. Artık gitme vaktiydi. Oysaki gitmek hiç içinden gelmiyordu. Vedalaşırken dile getirmeye çekinir gibi tutuk bir tavırla 'Şey...' dedi yine. 'Öğle tatili vakti geldi galiba, aç mıydın?' Tunç biraz düşünür gibi oldu; 'Aslında çok aç değilim ama şu köşe başında yeni bir pastahane açıldı, tatlılarının güzel olduğunu söylüyorlar. Ne dersin tatlı yiyelim mi?'"

👉Öykü Bölümü:  Mutlu Yazar 
"Öykü Tunç'un teklifini duyunca sevinçten çığlık atmamak için zor tuttu kendini. Sevincini belli etmemeye çalışarak tamam benim için uygun diyerek cevap verdi. Bir taraftan da Tunç'u süzüyordu. Tunç uzun boylu, geniş omuzlu, kumral, yeşil gözlü kendinden emin tavırlı, sakin bir gençti. Öykü'ye gülümseyerek 'Hadi çıkalım.' dedi. Tunç Öykü'nün ilgisini fark etmişti. Bu ilgi hoşuna da gitmişti fakat belli etmedi. O da Öykü'yü beğeniyordu. Neden olmasın diye mırıldandı. Aslında tanımak da istiyordu onu. Gördüğü diğer kızlardan farklıydı. Doğal, saf bir görüntüsü vardı. Üniversite hayatında  hiç ciddi ilişkisi olmamış, kimseye güvenememişti.

Pastahanede oturup biraz sohbet ettiler. Havadan sudan konuştular. Daha sonra Tunç Öykü'nün okulunu sordu. Bu sene bitireceğini öğrenince çok sevindi. Tunç'un ses tonu  o kadar yumuşak ve etkileyiciydi ki hiç susmasın konuşsun istiyordu Öykü. İkisi de çok keyif almıştı bu sohbetten.
Öykü Müjde'yi düşündü bir an, Tunç'u tanısa nasıl şanslı olduğunu söylerdi Öykü'ye herhalde.
Az sonra Tunç ayağa kalktı; 'Artık gitmem gerekiyor iş beklemez' dedi. Öykü'ye dönüp '...yarın tekrar buluşalım istersen...'  diye gülümsedi.

Öykü bu gelişmeden çok mutlu olmuştu. Hiç bu kadarını beklemiyordu. Yeni bir aşk mı başlıyordu acaba? 'Tamam, yarın görüşürüz!' diyebildi. Tekrar buluşmak üzere vedalaşıp ayrıldılar..."


👉Öykü Bölümü:  Berlin Berlin


Öykü'nün içi içine sığmıyordu. Yarın tekrar buluşacaklardı. Bu ne demekti? Acaba Tunç'un hisleri de Öykü'nünki ile aynı mı idi? Bu teklif acaba bir ilişkinin başlangıcı mı idi? Yoksa sadece arkadaşça, basit bir buluşma teklifi mi idi? Seray Tunç'un sadece asistanı mı idi? Yoksa aralarında bir bağ var mı idi? Bunun gibi yüzlerce düşünceyle, heyecan içinde yarının gelmesini bekliyordu. Müjde'yi arasamı idi? Ama geç olmuştu. Bir yandan da bu gece heyecandan uyuyamayacağını düşünüyor ve yarın gözünün altında bir sürü mor halka ile Tunç'un karşısına geçmek istemiyordu. Yatağına uzandı ve bir sürü düşünceyle, sonunda uykuya daldı. Öykü Bölümü :Sessiz kaldım 

Öykü derin bir uykuya dalar ve kafasında binlerce düşünceyle uyur...Ve güzel bir sabaha uyanır lavaboya gider elini yüzünü yıkar kendine gelir öyle ki neşeli  neşeli  içinden bir  şarkı mırıldanıyor  du  ..yalnız benim için bak yeşil yeşil diye mırıldanıyor du :) öykü eski  şarkıları dinlemeyi severdi zaman zaman ...Annesi seslendi  hayırdır öykü bu sabah ne mutluluk ne neşe böyle bu sefer güzel rüyalar gördün galiba yüzün de adeta güller açıyor malum geçen sefer kötü bir kabus görmüştün...

Öykü  derin bir nefes alır yüzün de o tatlı gülümsemesiyle annesine döner hiç bir şeyim yok der annesine sadece bir kaç sınavımdan  iyi not aldım    biraz rahatladım ondan anneciğim :)der 
iyi peki öyle olsun bakalım dedi annesi   hadi o zaman kahvaltıya ...Güzel bir kahvaltıdan sonra öykü heyecanla Tunç'la buluşacağı saatleri iple çekiyordu  üstünü giyen öykü artık hazırdı annesini öptü görüşürüz anneciğim diyerek evden çıktı dışarıda bir kaç işini hallettikten sonra Tunç'la buluşacağı zaman gelmişti zaten dünden beri çok heyecanlıydı  ve heyecanı iki katına çıkmıştı kalbi pır pır ediyordu adeta ...Ve  Tunç'un özel   kliniğine doğru yürümeye başladı  ve gelmişti artık içeri girdi karşısın da Tunç'u göreceğini beklerken asistanı Seray çıktı zaten ona karşı içini kemiren sorular vardı neyse ki çabuk toparlandı merhaba Seray dedi Seray da merhaba öykü hoş geldin dedi  ..hoş buldum  der öykü ...Ve tam Tunç'u soracakken  Tunç odasından  çıkar  Tunç öykü gördüğü an içinde kelebekler uçmaya başlamıştı Tunç'un hemen merhaba hoş geldin Öykü ..Öykü: merhaba hoş buldum der onun  da içi cıvıl cıvıldı Öykünün  ...Tunç hadi çıkalım mı  der öyküye ...Öykü Tabi hazırım çıkabiliriz .. Ve     ikisi de çıkar   yan yana yürümeye başladılar Öykünün halen kafasında binlerce sorulara rağmen Tunç'un  yanın da olduğu için çok mutluydu...Tunç o naif sakin ses   tonuyla Öykü'ye bakar nereye gitmek istersin diye sorar ...Öykü  bir an düşünür  güzel bir deniz havasımı alsak  Vapurda çay simit çok güzel gider   martılar der Öykü ..Tunç Tabi neden olmasın çok güzel olur hadi o zaman gidelim der Öykü'ye  Ve vapura doğru yol almaya başlarlar ..  Ve yolda konuşmaya başlarlar ...Not:yayında karışıklık oldu yazdığınız yorumlar taslak olarak kayıt ettiğim öykünün bölümün de kaldı özür dilerim bunun için yeninden yorum yaparsanız      çok mutlu olurum  

Sevgili DeepTone ,Blogcu Sultan,Beyda'nın Kitaplığı üçüne de Çok teşekkür ediyorum o güzel yorumları için  gerçekten ...

27 yorum:

 1. heeey ay anlardım zaten yaaaa, demek kii, baksana, önceki yayın, önceden yazdığın taslaktı, yanlışlıkla yayınladıın :) şimdi bu yazın daha kapsamlı olmuş :) çok tatlı devam ettirmişsin aşkııı :) ne tatliş ikili oldular böyleee :) kahramanımız öykü'yü sen iyice şirin cici biri yapmışsıın. boğaz turuna çıksınlar, eminönünden, uzun tura hehe :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok ama çok teşekkür ederim gönlü güzel insan çok naziksin 😊❤❤beğendiğine çok mutlu oldum gerçekten bunu senden duymak çok güzel ❤❤❤😊bakalım nerelere gidecekler 😊sevgiler güzel insan

   Sil
 2. Çok güzel olmuş. Tebrikler.👏👏👏
  Bakalım Eren O. nasıl bir devam yazacak? Heyecanla onu bekliyoruz. Sevgiler 🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım benim çok mutlu oldum gerçekten 😊😘evet artık sıra onda bakalım bu aşkın sonu nasıl olacak heyecanla bende bekliyorum 😊sevgiler canım benim 😘❤

   Sil
 3. "..Yalnız benim için bak yeşil yeşil..." ay ayyy iyice aşk sarhoşu oldu bizim kız, şarkılara bak :))
  Hadi bakalım şöyle güzel bir deniz havası da alsınlar, deniz de şahit olsun bu aşka :))
  Güzel oluyor güzeeel, her bölüm daha bir heyecan artıyor :)

  Çok güzel yazmışsıııın, çok sevdim çok :)
  Eh, o şarkı da şimdi takılsın dilime, hadi bakalım artık kaç kere dinlerim bilemiyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oy oy zeynepim çok teşekkür ederim sağol ❤❤❤😊🙌🙌gerçekten öyle hepimiz heyecanla bekliyoruz 😊❤keyifli dinlemeler canım benim 😊❤😘tekrar çok teşekkür ederim canım benim ❤❤😘😊sevgiler

   Sil
 4. Sessiz kaldım
  Çok güzel olmuş 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım benim sağol ❤😊sevgiler

   Sil
 5. Özlem'ciiim çok teşekkür ederim normalde mim yapmıyorum ama bunu bayıla bayıla yapıcam, harika yazmışsınız hepiniz, çok sevgileer <3 <3 <3:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim canım benim güzel insan 😊❤senin yapacağını bildiğim için seni mimledim keyifle ve heyecanla bekliyoruz bakalım neler olacak 😊❤sevgiler canım benim 😊❤

   Sil
 6. Hikaye değişik yerlere kaymaya başladı. Aşk gerçekten olacak mı? Yoksa Tunç'un sevgilisi mi var acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tekrar gelip yorum yazdığın için çok teşekkür ederim gerçekten❤😊evet bende merakla bekliyorum gerçekten bakalım neler olacak 😊sevgiler canım benim 😊

   Sil
 7. Çok başarılı canim.Tebrik ederim hem seni hemde diğer arkadaslari💗💗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım benim sagol 😊💕💕sevgiler

   Sil
 8. Bi fit sokulmalı araya bu romantizme bir dur demeli!Hatta tunç başka alemlerden gelen bir yaratık felan mı olsa😁🙈Sıramı bekliyorum.Ortalık karısıcak Adrian😎😂
  Ellerine sağlık canım💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiiii! Büşra, seni çok hain gördüm! :))
   Ay çok yaazık ama lütfen bozma bu aşkı, bırak mutlu olsunlar yaa :))

   Sil
  2. Ooo Büşram sen kötü karıştiricaksin galiba 😀😊yazık ya yakma öyküyü 😊😀heyecanla sana sıra gelmesini bekliyorum sevgili Büşram canım benim sevgiler 😊💕

   Sil
 9. ee mutlu yazardan sonra https://bahceperim.blogspot.it/2018/04/bir-oyku-mimi.html yazmış sayfasında kafam karıştıııı...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Küçük bir karışıklık oldu ama düzeltildi güncel hali Berlin Berlin de ekli oradan da okursan daha iyi anlamış olursun canim benim 😊sevgiler

   Sil
 10. sesiz kaldım. Geç dönüş yaptığım için öncelikle özür dilerim. O taslak yayın içinde yaptığım yorum gibi çok güzel olmuş. Sonucu merakla bekliyorum. Bu arada diğre yazan kişilerin öykülerinin hepsini okumamıştım. Şimdi onlarıda okuyacağım senin sayende :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olur mu öyle şey asıl ben çok teşekkür ederim gelip yeniden yorum yazdığın için canım benim sağol 😊❤sevgiler 😊keyifli okumalar ❤😊

   Sil
 11. Merhaba:) sizde yeni etkinlikten ötürü bende yapmak istiyorum demişsiniz. Ben sizi zaten davet ettim diye hatırlıyorum..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba canım benim 😊❤mail attıysan gelmedi bana ama beni unutmamisin gerçekten çok teşekkür ederim 😊❤bende yazdım da az kaldı bugün yetirse yayınlarim yoksa yarın kesin hazır olur 😊❤tekrar çok teşekkür ederim canım benim sevgiler 😊❤

   Sil
 12. heeey, bloggera bak demişsiin, saool, son yazımda da fatmanur, cam güzeli, imanpower, irem akay, blogumuza gel demişler, deep inside da instadan yazdı, çook teşekkür ederiiim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba güzel insan bende yazmıştım yetişmesi yarın hazır olur inşaallah teşekkür ederim güzel insan 😊❤💕sevgiler

   Sil
 13. Yanıtlar
  1. Merhaba Hoşgeldin canım benim 😊 sefalar getirdin 🌸😊sevgiler

   Sil